Začíná výzva „Suchej únor“ – měsíc bez alkoholu

Letos se koná již osmý ročník akce „Suchej únor“, organizované Ligou otevřených mužů. Výzvy zdržet se po celý únor pití alkoholu se každým rokem účastní víc a víc Čechů, v loňském roce účast na výzvě „Suchej únor“ potvrdilo 6 % dospělých.

O výzvě „Suchej únor“ jsme psali na našem webu již v loňském roce, kde jsme psali o výhodách, které Vám vzdání se pití alkoholu může přinést po zdravotní a psychické stránce, ale i v ostatních oblastech života. Nezáleží samozřejmě na tom, zda se zdržíte pití alkoholu v únoru v rámci oficiální výzvy „Suchej únor“ nebo si dáte pauzu od alkoholu v kterýkoli jiný měsíc. Díky výzvě si prověříte Váš vztah k alkoholu, zjistíte, jak na tom jste a zda máte pití alkoholu pod kontrolou. Možná zjistíte, že pro Vás není problém vzdát se na měsíc pití alkoholu, a třeba se budete po měsíci bez alkoholu cítit o tolik lépe, že si výzvu ještě prodloužíte.

Pokud během výzvy však zjistíte, že je pro Vás vzdát se alkoholu těžší, než jste si mysleli, a pokud cítíte, že pití alkoholu se stává nebo může brzy stát problémem, na který nestačíte sami, je vhodné se obrátit na odborníka. Vše se zvládá lépe, když na problém nejste sami.

O varovných příznacích nadměrného užívání alkoholu a závislosti na alkoholu jsme psali v předchozím článku.